Classic cars Citroën‎

Grand C4 SpaceTourer končí

Neděle, 24 dubna 2022 dle

Měnící se očekávání z hlediska modernosti, stylu a využití odvedla zákazníky od trhu MPV. Citroën ukončuje celou fantastickou ságu a ukončuje prodej modelu Grand C4 SpaceTourer.
Pro Citroën, který tento trh téměř 30 let svými inovacemi neustále posouval kupředu a stál v jeho čele, je to skutečný konec jedné kapitoly.

Dnes značka vkládá veškeré své know-how v oblasti stylu, prostornosti, modularity a všestranného využití do nejnovějších modelů, jako je nový Citroën SUV C5 Aircross nebo nový Citroën C5 X, které nabízejí charakter a praktičnost a velmi atraktivní pozici na trhu. Přepravu sedmi a více osob i nadále nabízejí elektromobily ë-Berlingo a ë-SpaceTourer.
Výroba modelu Grand C4 SpaceTourer v závodě ve španělském Vigu bude ukončena na začátku července, jakmile budou vyřízeny aktuální objednávky.

Happy Days 2021

Středa, 05 května 2021 dle

HAPPY DAYS

AKCE ROKU JE TU! Využijte 10 dní Citroën Happy Days a pořiďte si nový vůz za akční cenu, s výkupním bonusem a zvýhodněným financováním.

Navíc sada zimních pneu a disků za poloviční cenu.
Poptávky a objednávky přijímáme již nyní!

POZOR – pro živnostníky a firmy – ZRYCHLENÝ ODPIS VOZU ZA 2 ROKY MÍSTO 5 LET


Citroën HAPPY DAYS 2019

Pátek, 15 března 2019 dle

Podmínky akce

Autommobil na dva dny zdarma si u nás můžete zapůjčit za níže uvedených podmínek. K dispozici pro zapůjčení je C3 Elle, C3 AirCross, C4 Cactus. Akce trvá do 31.5. 2018.

 • 2 platné doklady totožnosti
 • trvalý pobyt v ČR
 • auto dostanete i vrátíte s plnou nádrží
 • auto je pojištěné s desetiprocentní spoluúčastí
 • maximální nájezd za 2 dny 400km v případě překročení (každý km navíc 5kč)
 • nahrání fotky z výletu na náš facebook

c3_elle_special_edition_style.270088

CENA OD 299 900 Kč s DPH, 5letá záruka ZDARMA, Financování s NULOVÝM navýšením

PARTNERSTVÍ S ELLE

Tato speciální edice je výsledkem spolupráce dvou skvelých francouzských znacek, které spojují stejné hodnoty elegance
a snaha zjednodušovat každodenní život.

Citroën C3 ve speciální edici ELLE je designovou lahudkou vytvorenou pro ženy, kerté si vuz rádi prizpusobí své predstave.
Zvolit se nechá z široké rady barevných kombinací vuz je prizpusoben dnešnímu aktivnímu životnímu stylu, nabízí dokonalý
komfort a opravdu užitecné technologie.

VZHLED

Zvenku lze Citroën C3 ELLE snadno rozeznat díky dvoubarevné streše v odstínu Sable, který byl vytvoren exkluzivne pro tuto
edici. K dispozici je také nekolik odstínu karoserie: Bílá Banquise, Cerná Perla Nera a Šedá Platinum. Další možnou variantou
je cerná strecha v odstínu Onyx Black a karoserie v metalickém odstínu Sable.

Lišty kolem mlhovek a prvku Airbump® jsou vyvedeny v odstínu Cherry Pink.
Fólie v barvách partnera ve stejném provedení jako strešní fólie je umístena rovnež na zadním postranním okénku.

TECHNOLOGIE

Citroën C3 ELLE nabízí hands-free sadu Bluetooth, USB port, audio systém a mlhovky, Airbump, kožený volant a dále
elektrické ovládání všech 4 oken. Tato speciální edice je také vybavena asistentem pro rozjezd ve svahu (jen nekteré verze),
systémem snímání dopravních znacek se zobrazením povolené rychlosti a systémem varování pred neúmyslným opuštením
jízdního pruhu.

Citroën Happy Days do 15.3.

Čtvrtek, 01 března 2018 dle

Využijte akční slevy v rámci Citroën Happy Days a odjeďte s novým autem za skvělou cenu

K vybranému vou získáte jako dárek příspěvek na palivo v hodnotě až 20 000 Kč

Ukázková kalkulace

hd-aircross

Uvedené doporučené akční ceny se vztahují na skladové vozy objednané do 01. 03. 2018 a předané do 31. 03. 2018 nebo do vyprodání zásob. Ceny jsou uvedeny s DPH. Veškeré ceny, údaje a vyobrazení jsou nezávazné a mají pouze informativní charakter. Všechny uvedené informace mají charakter obchodního sdělení a nejsou nabídkou ve smyslu § 1732 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník ve znění pozdějších předpisů. Na ceny vozů objednávaných do výroby se informujte u svého autorizovaného prodejce CITROËN. Konkrétní nabídku Vám zašle nebo potvrdí Váš autorizovaný prodejce. Akce platí pouze u participujících prodejců CITROËN na území ČR. C Automobil Import s.r.o. si vyhrazuje právo měnit nabídku bez předchozího upozornění. Každý vůz je vybaven bezpečnostní sadou včetně žárovek. Cena této sady není zahrnuta do ceny vozu. Všeobecné podmínky pro web citroen.cz naleznete zde.

Více informací a další vzorové kalkulace najdete na

Více informací

Výsledná cena zahrnuje případně i „Bonus za starý vůz“ platný v případě nákupu nového vozu výměnou za vůz starší 6-ti měsíců na protiúčet.

NOVÝ C4 CACTUS – KOMPAKTNÍ HATCHBACK

Středa, 01 listopadu 2017 dle

Citroën odhaluje Nový C4 Cactus představující novou nabídku kompaktního hatchbacku.  Pro C4 Cactus jde o výraznou změnu, protože se sice drží principů svého segmentu z
 hlediska technologií a motorů, ale odlišuje se svým jedinečným charakterem a komfortem. Design vozu si zachovává smělost a modernost a současně se zvýšila jeho reprezentativnost. Interiér vozu Nový C4 Cactus vyniká komfortem, díky němuž se v něm posádka cítí jako v bavlnce. Nový C4 Cactus využívá program Citroën AdvancedComfort® a v Evropě poprvé představuje nové odpružení podvozku s kapalinovými tlumiči – ProgressiveHydraulicCushions™ – PHC, které vytvářejí dojem „létajícího koberce“, a ve světové premiéře se u něj objevují sedadlaAdvancedComfort. Mimořádně komfortní Nový C4 Cactus s novou osobností se na trhu objeví v prvním čtvrtletí 2018.

Post-production : Astuce Productions

HATCHBACK JEDINEČNÉHO CHARAKTERU: ODVÁŽNÝ DESIGN

Nový C4 Cactus svoji odlišnost prosazuje zcela přirozeně prostřednictvím nové široké a expresivní přední masky, nového tvaru blatníků a velkorysé hladké zadní strany s novými světly s LED diodami vytvářejícími 3D efekt. Svou vyvážeností a plnými objemy převrací hluboce zažité principy segmentu kompaktních hatchbacků a nabízí čistý jednolitý vzhled. Jeho dlouhý rozvor o délce 260 cm a krátké převisy mu zaručují kompaktní rozměry, takže je mrštný a snadno ovladatelný, ale zároveň nabízí prostornost, která je v tomto segmentu očekávaná. Vůz upoutá grafickými prvky, jež jsou pro značku Citroën typické a jež zdůrazňují tvar karoserie. Patří mezi ně prvky Airbump® ve spodní části dveří, nepřerušený pás oken a plovoucí střecha, přední dvouúrovňová maska nebo zadní podpis s LED diodami a 3D efektem. Vůz nabízí 31 kombinací individualizace exteriéru, a to díky 9 odstínům karoserie a 4 balíčkům PackColor, které zahrnují elegantní barevné prvky, díky nimž si mohou zákazníci vytvořit vůz podle vlastního vkusu. Uvnitř zájemce čeká funkční a čistá kabina, z níž na první pohled čiší klid. V nabídce je 5 stylů interiéru, které do interiéru vnášejí světlo, měkkost a eleganci.

MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ HATCHBACK: NOVÝ, VŠEM DOSTUPNÝ ROZMĚR

Post-production : Astuce Productions

Nový C4 Cactus přenáší automobilový komfort do nové dimenze. Využívá veškeré složky programu Citroën AdvancedComfort® a poprvé přináší na evropský trh vyspělé technologie pro co nejlepší moderní globální komfort. Nabízí mimořádně pohodlnou jízdu díky evropské premiéře odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy™ (ProgressiveHydraulicCushions™ – PHC), jež odfiltrovávají nerovnosti vozovky a vytvářejí dojem jízdy na „létajícím koberci“. Ve světové premiéře se ve voze objevují nová sedadla AdvancedComfort, které nabízejí vynikající komfortní dojem tuhosti a komfortní držení těla. Nový C4 Cactus představuje rovněž generační skok z hlediska zvukové izolace a výbavy. Cestující cestují s lehkostí a v klidu díky 12 podpůrným prvkům řízení a 3 technologiím využívajícím mobilní připojení. Jeho výkonné a úsporné motory také přispívají ke klidu a pohodě, které posádka ve voze Nový C4 Cactus pociťuje.

Český vozový park stárne čím dál víc. Podle aktuálních statistik Svazu dovozců automobilů za první pololetí 2017 je průměrné stáří českého vozového parku už 15 let, čímž se Česká republika v tomto parametru řadí mezi nejhorší státy Evropské unie. Tento problém je sice dlouhodobě známý, bohužel jej však v Česku koncepčně nikdo neřeší. „Po letech přešlapování na místě, kdy se sice na různých úrovních poukazuje na palčivost této neutěšené situace, ale zcela chybí jakákoliv konkrétní akce či vůle něco změnit k lepšímu, jsme se rozhodli převzít sami zodpovědnost a chceme naším skutečně vysokým finančním bonusem pomoci českým motoristům ke koupi nového vozu,“ vysvětluje František Neuman, ředitel značek Citroën a DS v České republice.

Různá zvýhodnění při odevzdání dosluhujícího či ojetého vozu jsou u českých prodejců poměrně bežná, ale výhoda pro zákazníka se pohybuje v řádech nižších desítek korun. Šrotovné od Citroënu je však výrazně vyšší a činí koupi nového vozu opravdu dostupnější. Za příklad může posloužit v tuzemsku velmi oblíbený model Citroën Berlingo, který je ve verzi SHINE 1.6 BlueHDi 100 s manuální převodovkou díky šrotovnému od Citroënu zvýhodněn o 120 000 Kč. Zákazník tak při splnění jednoduchých podmínek šrotovného zaplatí za zcela nové dieselové berlingo oproti původní ceníkové ceně 524 800 Kč pouze 404 800 Kč.

Výrazně zvýhodněny jsou díky šrotovnému od Citroënu samozřejmě i další modely francouzské značky vyjma modelových řad C5 a Spacetourer. Tato na českém trhu ojedinělá akce startuje 1. září a potrvá do vyčerpání částky, kterou Citroën vyčlenil na podporu omlazení českého vozového parku, popř. skončí nejpozději 31. prosince 2017. „V rámci šrotovného od Citroënu se chceme primárně zaměřit na nejstarší vozy našich silnic, tedy ty, které splňují pouze emisní normy EURO 1 až EURO 3,“ upřesňuje František Neuman motivy francouzské značky a dodává, „takové vozy necháme zcela na naše náklady ekologicky zlikvidovat, aby byla garance, že se již znovu nedostanou do provozu.“

Akce se však nevztahuje výhradně na zmíněné staré automobily. Pokud zákazník přiveze svůj současný automobil, který je vhodný pro další prodej, nabídne mu za něj prodejce další peníze na protiúčet a zároveň i šrotovné. Zákazníkům, kteří nemají vůz na protiúčet nebo nechtějí svůj současný vůz vykoupit, nabídne značka Citroen ekologický bonus ve vyši 80% šrotovného. Díky tomu je nyní výměna stávajícího automobilu za nový, modernější, úspornější a v neposlední řadě také bezpečnější, pro každého dostupnější, než kdy předtím.

Vzhledem k výrazně se zpřísňující zejména evropské legislativě, čeká na majitele starších vozů spousta omezení a poplatků. Vždyť i sousední Německo zavádí mýtné na svých dálnicích, které poměrně dramaticky cenově znevýhodňuje starší vozy, jež představují větší emisní zátěž pro životní prostředí. Čím dál více omezení pro starší vozy je také pro vjezd do německých měst a leckdy i vesnic. U starších vozů je samozřejmě nižší i úroveň bezpečnosti, což je rovněž aspekt, který by měli čeští řidiči brát v potaz, stejně jako další rizika spojená s koupí či provozem staršího ojetého vozu – např. časo se vyskytující problém demontovaného filtru pevných částic, kvůli kterému vůz neprojde technickou kontrolou a na majitele tak čeká spousta dalších starostí a nemalých dodatečných finančních nákladů.

 • Citroën C1 – 30 000 Kč
 • Citroën C3 – 30 000 Kč
 • Citroën C-Elysée – 30 000 Kč
 • Citroën C3 Picasso – 45 000 Kč
 • Citroën C4 – 50 000 Kč
 • Citroën C4 Cactus – 75 000 Kč
 • Citroën C4 Picasso / Grand C4 Picasso – 100 000 Kč
 • Citroën Berlingo – podle verze – 100 000 Kč / 110 000 Kč / 120 000 Kč

Nejpraktičtějším užitkovým vozem roku 2016 je Citroën JUMPY / Peugeot EXPERT / Toyota PROACE

V rámci výstavy Transport Expo byly ve středu 23. 11. 2016 vyhlášeny výsledky ankety o „Nejpraktičtější užitkový vůz roku 2016„.
Cílem této ankety je podpořit a ocenit novinky v daném roce mezi automobily v kategorii užitkových vozů do 3,5 tuny celkové hmotnosti. Anketu podle stanovených pravidel hodnotila porota složená z vybraných odborných motoristických novinářů a dalších nezávislých odborníků. Byla oslovena více než dvacítka těchto odborníků, kteří měli možnost rozdělit své hlasy mezi čtyřicítku nominovaných vozidel výše uvedené kategorie. Na základě jejich hlasování byl pro rok 2016 zvolen jako „Nejpraktičtější užitkový vůz“ automobil, který ve své podstatě představuje trojici značek, kde je však vše spojeno společným technickým základem.
Skupina PSA ve spolupráci s Toyotou letos připravila zcela nové dodávky střední třídy. Citroën Jumpy, Peugeot Expert i Toyota Proace tak sdílejí společný technický základ. Tato nová generace vozidel přináší ve všech směrech velký posun vpřed. Hlavní důraz byl kladen na nízké provozní náklady a maximální užitnou hodnotu. To vše se ještě navíc snoubí s rozumnou prodejní a cenovou politikou. Podvozková platforma vychází z nejmodernější modulární platformy EMP2. Díky posílené struktuře a použití zesílených náprav je možné využít užitečné zatížení až 1 400 kg, objem nákladového prostoru furgonu může být 5,1 až 6,6 m3 a výkonnější motorizace si poradí také s přívěsy o hmotnosti až 2,5 tuny. Vůz existuje ve čtyřech základních karosářských verzích a ve třech délkách, které vznikají kombinací dvou rozvorů a dvou délek zadního převisu. Na samém vrcholu nabídky této řady pak stojí nadprůměrně vybavené modely primárně určené pro přepravu osob – Citroën Spacetourer, Peugeot Traveler a Toyota Proace Verso.

Rádi bychom vám nabídli výhodný operativní leasing na vybraná užitková vozidla včetně modelu SpaceTourer. Parametry Operativního leasingu najdete v níže přiloženém PDF

OPERATIVNÍ LEASING OPERATIVNÍ LEASING PRO FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

Platnost nabídky: na objednávky zadané do systému 31.1.2017

MĚSÍČNÍ SPLÁTKA BEZ DPH NA 24 MĚSÍCŮ MĚSÍČNÍ SPLÁTKA BEZ DPH NA 36 MĚSÍCŮ
Model VERZE / MOTORIZACE CENÍKOVÁ CENA BEZ DPH VČ. POVINNÝCH DOPLŇKŮ KM PROBĚH ZA DOBU NÁJMU (24 MĚSÍCŮ/36 MĚSÍCŮ) OL BEZ SLUŽEB FSL OL BEZ SLUŽEB FSL
BERLINGO FURGON FURGON SX L1 1.6 BlueHDi 100 MAN EURO6s paketem Professional Plus 463 000 Kč 70 000 / 105 000 5 536 Kč 7 454 Kč 5 085 Kč 7 291 Kč
JUMPER FURGON FURGON 4-35 L4H2 BlueHDi 160 MAN6 PLUS 877 700 Kč 80 000 / 120 000 8 453 Kč 11 190 Kč 7 882 Kč 11 183 Kč
FURGON 35 L3H2 BlueHDi 160 MAN6 PLUS 838 000 Kč 80 000 / 120 000 8 677 Kč 11 157 Kč 7 955 Kč 10 917 Kč
SPACETOURER SPACETOURER FEEL M 2.0 BlueHDi 150 S&S MAN6 825 000 Kč 40 000 / 60 000 10 543 Kč 12 305 Kč 9 660 Kč 11 349 Kč
SPACETOURER SPACETOURER FEEL M 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6 895 000 Kč 40 000 / 60 000 11 314 Kč 13 057 Kč 10 384 Kč 12 056 Kč
SPACETOURER SPACETOURER SHINE M 2.0 BlueHDi 150 S&S MAN6 959 000 Kč 40 000 / 60 000 12 070 Kč 13 798 Kč 11 076 Kč 12 732 Kč
SPACETOURER SPACETOURER SHINE M 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6 1 029 000 Kč 40 000 / 60 000 12 897 Kč 14 607 Kč 11 832 Kč 13 471 Kč

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Výše uvedené kalkulace jsou vytvořené na základě individuálních dohod s ALD. Proto v každém jednotlivém případě, vždy kontaktujte ALD pro stanovení správné měsíční splátky a celkové nabídky.

 • slevy uvedené v tabulce jsou platná výhradně na uvedené modely a verze.
 • u těchto modelů a verzí můžete vozidlo dovybavit jakoukoliv dodatečnou tovární výbavou dle přání klienta – příslušná sleva bude u těchto vozidel stejná.
 • u modelů Jumper Plus můžete využít nabídky akčního paketu Professional za zvýhodněnou zákaznickou cenu 10 000,- bez DPH.
 • před objednáním vozidla v systému Dialog, musíte požádat o předběžné schválení v aplikaci xPeCit. Typ objednávky = Extra „4“. Marže dealera 1,5%
 • prodávající dealer hradí povinnou výbavu.
 • Jednotná provize z financování je 0,5%

PARAMETRY FINANCOVÁNÍ

OL BEZ SLUŽEB

 • amortizace
 • poplatek za rádio
 • silniční daň
 • povinné ručení
 • havarijní pojištění s 10% spoluúčastí min. 10.000,-
 • pojištění GAP

FULL SERVICE LEASING

 • amortizace
 • poplatek za rádio
 • silniční daň
 • povinné ručení
 • havarijní pojištění s 10% spoluúčastí min. 10.000,-
 • pojištění GAP
 • pneuservis
 • asistenční služba
 • servisní služby ALD

Nový Citroën Jumpy

Čtvrtek, 10 listopadu 2016 dle
ZÁKLADNÍ CENÍKOVÁ CENA 665 500 Kč
CENA VOZIDLA S PŘÍPLATKOVOU VÝBAVOU 805 860 Kč
VÝSLEDNÁ CENOVÁ NABÍDKA 632 830 Kč

Technické parametry

Zdvihový objem v cm3 1560
Maximální výkon v kW (k) pri ot./min. 70 / 95 (3750)
Maximální tocivý moment v Nm pri ot./min. 210 / 1750
Emisní norma Euro 6
Prevodovka Manuální
Pocet prevodových stupnu 5
Pneumatiky 215/65 R16C 98R, 215/60 R17C 98R, 225/55
Provozní hmotnost (vc. ridice) 1628
Užitecná hmotnost (bez ridice ) 1082
Nejvetší povolená hmotnost 2710
Maximální hmotnost prívesu: nebrzdený / brzdený 750 / 1800
Nejvetší povolená hmotnost jízdní soupravy 4110
Nejvetší rychlost v km/h 145
Z 0 na 100 km/h v sekundách 15,5 / 15,9
Mestský provoz (ECE) (l/100 km) 5,7
Mimomestský provoz (EUDC) (l/100 km) 5,4
Smíšený provoz (l/100 km) 5,6
Emise CO2 (g/km) 148
Palivo Motorová nafta
Objem nádrže v litrech 69
Délka 4956
Šírka 2204
Výška 1890
Rozvor náprav 3275

Podzimní servisní prohlídka

Úterý, 04 října 2016 dle

Seznam servisních úkonů v rámci prohlídky

 • Stav oken a čelního skla
 • Stav karoserie a laku
 • Funkce spojkového a plynového pedálu
 • Funkce ruční brzdy
 • Stav a funkce stěračů a ostřikovačů
 • Kontrola světel
 • Stav pneumatik, kontrola tlaku v pneumatikách (včetně rezervy)
 • Stav brzdových destiček a kotoučů
 • Kontrola těsnosti potrubí a skříní (motor, převodovka)
 • Těsnost výfukového potrubí a upevnění
 • Kontrola vůle (v nábojích, táhlech, čepech a kloubech)
 • Kontrola manžety poloosy
 • Kontrola těsnosti tlumičů
 • Kontrola stavu řemenů příslušenství
 • Kontrola hladiny chladicí kapaliny
 • Kontrola hladiny brzdové kapaliny
 • Kontrola kapaliny v posilovači řízení
 • Kontrola hladiny motorového oleje
 • Kontrola stavu nabití baterie přístrojem Midtronics
 • Kontrola platnosti technické kontroly

*PLATNOST AKCE: 3.10. – 30.11. 2016

srotovne

K podzimní prohlídce v hodnotě 499 Kč od nás dostanete litr kvalitního oleje zdarma  a v rámci akce u nás máte i třicetiprocentní slevu na zimní přílsušenství pro váš vůz.

Také bychom vás rádi upozornili na vysoké výkupní prémie za starší vozy, které u nás necháte protiúčtem a které vám samozřejmě rádi zdarma oceníme.

podzimni-servisni-nabidka2

Padesátipalcový televizor pro každého, kdo si u nás objedná nový spacetourer do 31. prosince

variabilita

NEUVĚŘITELNÁ VARIABILITA

Díky nové modulární platformě nabízí CITROËN SPACETOURER
svým zákazníkům 3 délky karoserie:
dvě běžné verze – M (4,95 m) a XL (5,30 m) – a novou unikátní
kompaktní verzi XS, která měří pouhých 4,60 m.

3 DÉLKY KAROSERIE

XS M XL


BOČNÍ POSUVNÉ DVEŘE S HANDS-FREE OVLÁDÁNÍM

Jistě znáte dilema, jak s plnýma rukama otevřít dveře vozu…CITROËN SPACETOURER pro vás má řešení – boční posuvné dveře s hands-free ovládáním, kdy stačí jen zasunout nohu pod roh zadního nárazníku a dveře se automaticky odemknou a otevřou na straně, kde se právě nacházíte. Praktické, důmyslné a jedinečné. Stejným pohybem se dveře také zavřou a zamknou.

* K dispozici i pro CITROËN SPACETOURER BUSINESS a BUSINESS LOUNGE.

variabilita

variabilita

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO

Interiér vozu CITROËN SPACETOURER je příjemně prosvětlený dvoudílným panoramatickým střešním oknem s protislunečními clonami. O teplotní komfort cestujících ve druhé a třetí řadě pečuje přídavná klimatizace se stropním rozvodem vzduchu. Budete se cítit jako v letadle. V noci vytváří LED osvětlení ve voze harmonickou atmosféru.


GRIP CONTROL

Tento vylepšený protiprokluzový systém optimalizuje pohon předních kol v závislosti na povrchu vozovky. Kvalitní akustické odhlučnění a příkladné jízdní vlastnosti vytvářejí ve voze komfortní a příjemnou atmosféru…

variabilita
citroen-c1

CITROËN C1

LIVE 5-dv. 1.0 VTi 68 MAN

CENÍKOVÁ CENA 221 900 Kč
SLEVA 12 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ 10 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ ROADSHOW 10 000 Kč
AKČNÍ CENA 189 900 Kč

CITROËN C3

TENDANCE 1.2 PureTech 82 MAN

CENÍKOVÁ CENA 309 400 Kč
SLEVA 39 500 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ 10 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ ROADSHOW 10 000 Kč
AKČNÍ CENA 249 900 Kč

CITROËN C4 Picasso

LIVE 1.6 BlueHDi 100 S&S MAN

CENÍKOVÁ CENA 524 900 Kč
SLEVA 25 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ 20 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ ROADSHOW 20 000 Kč
AKČNÍ CENA 459 900 Kč

CITROËN C4 Cactus

FEEL 1.2 PureTech 82 MAN

CENÍKOVÁ CENA 366 400 Kč
SLEVA 56 500 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ 10 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ ROADSHOW 10 000 Kč
AKČNÍ CENA 289 900 Kč

Vyzkoušejte vozy Citroën

Úterý, 23 srpna 2016 dle
DATUM KONÁNÍ: ČTVRTEK, 1. ZÁŘÍ 2016
MÍSTO KONÁNÍ: AVION SHOPPING PARK, SKANDINÁVSKÁ 15A/144, PRAHA 5

ZVE VÁS AUTA MOTOL

REZERVUJTE SI TESTOVACÍ JÍZDU A VYZKOUŠEJTE SKVĚLÉ VOZY NA ROADSHOW VE VAŠEM MĚSTĚ

ZAŽIJTE V PŘEDPREMIÉŘE NOVÉ C4 PICASSO NEBO HORKOU NOVINKU CITROËN SPACETOURER, KTERÝ PŘEPRAVÍ AŽ 9 OSOB.

K DISPOZICI JE CELÁ MODELOVÁ ŘADA, VČETNĚ OSVĚDČENÝCH BESTSELLERŮ, JAKO C4 CACTUS ČI BERLINGO.

PŘIPRAVENO JE OBČERSTVENÍ A SOUTĚŽE PRO DĚTI I DOSPĚLÉ.

REZERVUJTE SI PŘEDVÁDĚCÍ JÍZDU

Citroën magazín léto 2016

Úterý, 16 srpna 2016 dle

Citroen_magazin_2016-1Pokud vás zajímají nejnovější informace z automobilky Citroën, zajímavosti a články ze současnosti i z historie značky, můžete si je přečíst v přiloženém Citroën magazínu Léto 2016.

Obsah čísla:

6 AIRBUMPS CHAIR -Italský designér Mario Bellini chce využít panely Airbump na výrobu židlí. / 8 CITROËN C3 – Třetí generace nejprodávanějšího Citroënu na světě je hravá a praktická. / 12 CITROËN C4 PICASSO – Úspěšné MPV prošlo modernizací. Bude ještě komfortnější než dříve.  / 16 CITROËN SPACETOURER A JUMPY – Dvě novinky doplňují nabídku užitkových Citroënů. Vrcholné verze Spacetoureru jsou jako dělané pro velkou rodinu. / 20 20 LET CITROËNU BERLINGO – Na letošní rok připadla u Citroënu pěkná řádka narozenin. Těmi nejdůležitějšími je 20 let oblíbeného modelu Berlingo. / 25 CITROËN ROADSHOW – V průběhu září a října budete mít úžasnou příležitost vyzkoušet si všechny vozy Citroën na jednom místě. / 26 TEORIE TYGRA Jiří Bartoška, Eliška Balzerová a Táňa Vilhelmová ve fi lmu jezdí Citroëny. Vyzpovídali jsme je. / 32 PRŮVODCE POJIŠTĚNÍM – Víte, co všechno by mělo obsahovat povinné ručení a havarijní pojištění? Přinášíme podrobný návod. / 34 CITROËN C5 VALSASKU  – Vydáme se do malebného francouzskoněmeckého pohraničí a poradíme vám, jaké si pořídit víno. / 40 REÁLNÁ SPOTŘEBA – Citroën je první automobilkou, která kývla na ofi ciální měření spotřeby v reálném provozu. / 41 CITROËN ADVANCED COMFORT – Představíme vám technický program, který do nových Citroënů přinese maximální možný komfort. / 42 FILTRY PEVNÝCH ČÁSTIC – Vysvětlíme, jak fungují, k čemu jsou dobré a proč se jich dnes nemusíte bát.  / 44 DKNV –  Jedna z největších půjčoven nářadí v Česku sází na Citroën Jumper. Neuvěříte, co všechno se vejde do největšího užitkového Citroënu.  / 46 BUDOUCNOST WRC – Představíme vám ještě maskovaný prototyp závodního speciálu Citroën C3 WRC. Nasazen bude příští rok.  / 48 POČÍTAČOVÉ SIMULÁTORY – Chcete si užít rychlost v klidu a bezpečí domova? Poradíme, jaký hardware a jaké hry byste si měli pořídit. / 52 FENOMÉN FOODTRUCK  – Jídlo z dodávky? Trend poslední let, který není na ústupu.

 


TECHNICKÉ CHARAKTERISTIKY VOZIDLA

 • Maximální výkon v kW EHK (DIN ) : 51
 • Maximální kroutící moment v Nm EHK : 95,5 / 4300
 • Převodovka : Manuální 5-st.
 • Spotřeba paliva mix (l/100 km) : 4,1
 • Emise CO2 (g/km) : 95

ZÁKLADNÍ SÉRIOVÁ VÝBAVA

 • 4 hliníkové disky kol „Planet“ 15“ Paket Mirror Screen
 • Manuální klimatizace Přídavná denní LED světla v předním nárazníku
 • Omezovač rychlosti čelní a boční airbagy řidiče a spolujezdce
 • Otáčkoměr

CENÍKOVÁ CENA VYSTAVENÉ VERZE : 311 900,- Kč
AKČNÍ CENA VYSTAVENÉ VERZE : 249 900,- Kč

VÝBAVA ZA PŘÍPLATEK :

 • černá CALDERA 9 500,- Kč
 • Pack Color Sunrise Red 2 500,- Kč
 • Vyhřívaná přední sedadla 6 000,- Kč
 • Paket Kamera 5 000,- Kč
 • Stahovací plátěná střecha červená Sunrise Red 5 000,- Kč
 • Paket Style 3 000,- Kč
 • Paket Komfort 12 000,- Kč
 • ETG 23 000,- Kč

AKČNÍ CENA VYSTAVENÉHO VOZIDLA 315 900,00,- Kč

citroen-novy-c1-2

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Nový Citroën Jumpy

Čtvrtek, 14 července 2016 dle

Nový citroën JumpyNyní máte možnost objednávat u nás i zástupce užitkových vozů nový a zmodernizovaný Citroën Jumpy. S optimalizovanou architekturou nabízí nová generace vozu Jumpy lepší užitné vlastnosti, vyšší komfort a maximální bezpečnost. Využívá nejmodernější technologie na podporu řízení, je poháněn velmi účinnými motory a pro všechny „hrdiny všedního dne“ se tak stává nenahraditelným pracovním partnerem. Tři délky karoserie, na přání boční posuvné dveře s hands-free ovládáním… Seznamte se! Nový Citroën Jumpy se vám představí v následujícím videu.

Citroën, který má za sebou více než 80 let zkušeností s lehkými užitkovými vozy, přináší řešení vhodné pro každý způsob užití. Tvůrci vozu Nový Jumpy, což je zcela zásadní partner firemních uživatelů, se zaměřili na účinnost a ergonomii pro snadné a bezpečné užívání.

Koncipován pro celou řadu profesí

Nový CITROËN Jumpy je řešením pro každého podnikatele, který hledá ideálního pomocníka, jenž mu usnadní jeho každodenní pracovní povinnosti. Vynalézavý, moderní a funkční… nový CITROËN Jumpy je určený pro široký okruh zákazníků – řemeslníky, obchodníky, drobné živnostníky, poskytovatele sociálních služeb. Z naší modelové řady Jumpy si jistě vyberete vůz, který bude vyhovovat potřebám vaší profese!

 


Nová C3

Pondělí, 11 července 2016 dle

Citroën představuje třetí generaci modelu C3, který je navzdory svému lehce outdoorovému koncipován jako městské auto.

nová C 3

nová C 3

Nová C3 vyzařuje nezaměnitelný pocit pohody. Celková konstrukce vozu byla pečlivě koncipována s ohledem na co možná nejvyšší pohodlí řidiče i pasažérů. Od pohodlných sedadel, panoramatického střešní okna, které prosvětlí a opticky zvětší vůz, dostatek prostoru i množství odkládacích prostor až po veškeré ovládací prvky vozu přístupné ze sedmipalcové obrazovky a hands free starování bylo vše navrhováno tak, aby se v autě cítil cestující pohodlně jako v křesle před televizí. Nová C3 je praktická, prostorná a kompaktní, s délkou 3,99m jde o vůz, který se snadno zorientuje i v rušném městském provozu.

DS 4 CROSSBACK 1.6

Úterý, 12 dubna 2016 dle

Život naplno!

DS 4 Crossback je dravý hatchback, který v odkazu na genový základ značky vzbuzuje výrazné pocity a svou příslušnost ke značce DS ztělesňují hodnoty, jako je: avantgardní design, elegance a péče o detail, dynamické klidné chování, použité technologie.

Silné stránky

 • Avantgardní design
 • Pohled upoutávající pozornost díky nové technologii „DS LED Vision“
 • Outdoorový styl
 • Elegance a péče o detail
 • Technologie šité na míru
 • Silnější a úspornější motory než kdy jindy
 • Exkluzivní pocity při řízení

Grand C4 SpaceTourer končí

Neděle, 24 dubna 2022 dle

Měnící se očekávání z hlediska modernosti, stylu a využití odvedla zákazníky od trhu MPV. Citroën ukončuje celou fantastickou ságu a ukončuje prodej modelu Grand C4 SpaceTourer.
Pro Citroën, který tento trh téměř 30 let svými inovacemi neustále posouval kupředu a stál v jeho čele, je to skutečný konec jedné kapitoly.

Dnes značka vkládá veškeré své know-how v oblasti stylu, prostornosti, modularity a všestranného využití do nejnovějších modelů, jako je nový Citroën SUV C5 Aircross nebo nový Citroën C5 X, které nabízejí charakter a praktičnost a velmi atraktivní pozici na trhu. Přepravu sedmi a více osob i nadále nabízejí elektromobily ë-Berlingo a ë-SpaceTourer.
Výroba modelu Grand C4 SpaceTourer v závodě ve španělském Vigu bude ukončena na začátku července, jakmile budou vyřízeny aktuální objednávky.

Happy Days 2021

Středa, 05 května 2021 dle

HAPPY DAYS

AKCE ROKU JE TU! Využijte 10 dní Citroën Happy Days a pořiďte si nový vůz za akční cenu, s výkupním bonusem a zvýhodněným financováním.

Navíc sada zimních pneu a disků za poloviční cenu.
Poptávky a objednávky přijímáme již nyní!

POZOR – pro živnostníky a firmy – ZRYCHLENÝ ODPIS VOZU ZA 2 ROKY MÍSTO 5 LET


Citroën HAPPY DAYS 2019

Pátek, 15 března 2019 dle

c3_elle_special_edition_style.270088

CENA OD 299 900 Kč s DPH, 5letá záruka ZDARMA, Financování s NULOVÝM navýšením

PARTNERSTVÍ S ELLE

Tato speciální edice je výsledkem spolupráce dvou skvelých francouzských znacek, které spojují stejné hodnoty elegance
a snaha zjednodušovat každodenní život.

Citroën C3 ve speciální edici ELLE je designovou lahudkou vytvorenou pro ženy, kerté si vuz rádi prizpusobí své predstave.
Zvolit se nechá z široké rady barevných kombinací vuz je prizpusoben dnešnímu aktivnímu životnímu stylu, nabízí dokonalý
komfort a opravdu užitecné technologie.

VZHLED

Zvenku lze Citroën C3 ELLE snadno rozeznat díky dvoubarevné streše v odstínu Sable, který byl vytvoren exkluzivne pro tuto
edici. K dispozici je také nekolik odstínu karoserie: Bílá Banquise, Cerná Perla Nera a Šedá Platinum. Další možnou variantou
je cerná strecha v odstínu Onyx Black a karoserie v metalickém odstínu Sable.

Lišty kolem mlhovek a prvku Airbump® jsou vyvedeny v odstínu Cherry Pink.
Fólie v barvách partnera ve stejném provedení jako strešní fólie je umístena rovnež na zadním postranním okénku.

TECHNOLOGIE

Citroën C3 ELLE nabízí hands-free sadu Bluetooth, USB port, audio systém a mlhovky, Airbump, kožený volant a dále
elektrické ovládání všech 4 oken. Tato speciální edice je také vybavena asistentem pro rozjezd ve svahu (jen nekteré verze),
systémem snímání dopravních znacek se zobrazením povolené rychlosti a systémem varování pred neúmyslným opuštením
jízdního pruhu.

Citroën Happy Days do 15.3.

Čtvrtek, 01 března 2018 dle

Využijte akční slevy v rámci Citroën Happy Days a odjeďte s novým autem za skvělou cenu

K vybranému vou získáte jako dárek příspěvek na palivo v hodnotě až 20 000 Kč

Ukázková kalkulace

hd-aircross

Uvedené doporučené akční ceny se vztahují na skladové vozy objednané do 01. 03. 2018 a předané do 31. 03. 2018 nebo do vyprodání zásob. Ceny jsou uvedeny s DPH. Veškeré ceny, údaje a vyobrazení jsou nezávazné a mají pouze informativní charakter. Všechny uvedené informace mají charakter obchodního sdělení a nejsou nabídkou ve smyslu § 1732 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník ve znění pozdějších předpisů. Na ceny vozů objednávaných do výroby se informujte u svého autorizovaného prodejce CITROËN. Konkrétní nabídku Vám zašle nebo potvrdí Váš autorizovaný prodejce. Akce platí pouze u participujících prodejců CITROËN na území ČR. C Automobil Import s.r.o. si vyhrazuje právo měnit nabídku bez předchozího upozornění. Každý vůz je vybaven bezpečnostní sadou včetně žárovek. Cena této sady není zahrnuta do ceny vozu. Všeobecné podmínky pro web citroen.cz naleznete zde.

Více informací a další vzorové kalkulace najdete na

Více informací

Výsledná cena zahrnuje případně i „Bonus za starý vůz“ platný v případě nákupu nového vozu výměnou za vůz starší 6-ti měsíců na protiúčet.

NOVÝ C4 CACTUS – KOMPAKTNÍ HATCHBACK

Středa, 01 listopadu 2017 dle

Citroën odhaluje Nový C4 Cactus představující novou nabídku kompaktního hatchbacku.  Pro C4 Cactus jde o výraznou změnu, protože se sice drží principů svého segmentu z
 hlediska technologií a motorů, ale odlišuje se svým jedinečným charakterem a komfortem. Design vozu si zachovává smělost a modernost a současně se zvýšila jeho reprezentativnost. Interiér vozu Nový C4 Cactus vyniká komfortem, díky němuž se v něm posádka cítí jako v bavlnce. Nový C4 Cactus využívá program Citroën AdvancedComfort® a v Evropě poprvé představuje nové odpružení podvozku s kapalinovými tlumiči – ProgressiveHydraulicCushions™ – PHC, které vytvářejí dojem „létajícího koberce“, a ve světové premiéře se u něj objevují sedadlaAdvancedComfort. Mimořádně komfortní Nový C4 Cactus s novou osobností se na trhu objeví v prvním čtvrtletí 2018.

Post-production : Astuce Productions

HATCHBACK JEDINEČNÉHO CHARAKTERU: ODVÁŽNÝ DESIGN

Nový C4 Cactus svoji odlišnost prosazuje zcela přirozeně prostřednictvím nové široké a expresivní přední masky, nového tvaru blatníků a velkorysé hladké zadní strany s novými světly s LED diodami vytvářejícími 3D efekt. Svou vyvážeností a plnými objemy převrací hluboce zažité principy segmentu kompaktních hatchbacků a nabízí čistý jednolitý vzhled. Jeho dlouhý rozvor o délce 260 cm a krátké převisy mu zaručují kompaktní rozměry, takže je mrštný a snadno ovladatelný, ale zároveň nabízí prostornost, která je v tomto segmentu očekávaná. Vůz upoutá grafickými prvky, jež jsou pro značku Citroën typické a jež zdůrazňují tvar karoserie. Patří mezi ně prvky Airbump® ve spodní části dveří, nepřerušený pás oken a plovoucí střecha, přední dvouúrovňová maska nebo zadní podpis s LED diodami a 3D efektem. Vůz nabízí 31 kombinací individualizace exteriéru, a to díky 9 odstínům karoserie a 4 balíčkům PackColor, které zahrnují elegantní barevné prvky, díky nimž si mohou zákazníci vytvořit vůz podle vlastního vkusu. Uvnitř zájemce čeká funkční a čistá kabina, z níž na první pohled čiší klid. V nabídce je 5 stylů interiéru, které do interiéru vnášejí světlo, měkkost a eleganci.

MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ HATCHBACK: NOVÝ, VŠEM DOSTUPNÝ ROZMĚR

Post-production : Astuce Productions

Nový C4 Cactus přenáší automobilový komfort do nové dimenze. Využívá veškeré složky programu Citroën AdvancedComfort® a poprvé přináší na evropský trh vyspělé technologie pro co nejlepší moderní globální komfort. Nabízí mimořádně pohodlnou jízdu díky evropské premiéře odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy™ (ProgressiveHydraulicCushions™ – PHC), jež odfiltrovávají nerovnosti vozovky a vytvářejí dojem jízdy na „létajícím koberci“. Ve světové premiéře se ve voze objevují nová sedadla AdvancedComfort, které nabízejí vynikající komfortní dojem tuhosti a komfortní držení těla. Nový C4 Cactus představuje rovněž generační skok z hlediska zvukové izolace a výbavy. Cestující cestují s lehkostí a v klidu díky 12 podpůrným prvkům řízení a 3 technologiím využívajícím mobilní připojení. Jeho výkonné a úsporné motory také přispívají ke klidu a pohodě, které posádka ve voze Nový C4 Cactus pociťuje.

Nejpraktičtějším užitkovým vozem roku 2016 je Citroën JUMPY / Peugeot EXPERT / Toyota PROACE

V rámci výstavy Transport Expo byly ve středu 23. 11. 2016 vyhlášeny výsledky ankety o „Nejpraktičtější užitkový vůz roku 2016„.
Cílem této ankety je podpořit a ocenit novinky v daném roce mezi automobily v kategorii užitkových vozů do 3,5 tuny celkové hmotnosti. Anketu podle stanovených pravidel hodnotila porota složená z vybraných odborných motoristických novinářů a dalších nezávislých odborníků. Byla oslovena více než dvacítka těchto odborníků, kteří měli možnost rozdělit své hlasy mezi čtyřicítku nominovaných vozidel výše uvedené kategorie. Na základě jejich hlasování byl pro rok 2016 zvolen jako „Nejpraktičtější užitkový vůz“ automobil, který ve své podstatě představuje trojici značek, kde je však vše spojeno společným technickým základem.
Skupina PSA ve spolupráci s Toyotou letos připravila zcela nové dodávky střední třídy. Citroën Jumpy, Peugeot Expert i Toyota Proace tak sdílejí společný technický základ. Tato nová generace vozidel přináší ve všech směrech velký posun vpřed. Hlavní důraz byl kladen na nízké provozní náklady a maximální užitnou hodnotu. To vše se ještě navíc snoubí s rozumnou prodejní a cenovou politikou. Podvozková platforma vychází z nejmodernější modulární platformy EMP2. Díky posílené struktuře a použití zesílených náprav je možné využít užitečné zatížení až 1 400 kg, objem nákladového prostoru furgonu může být 5,1 až 6,6 m3 a výkonnější motorizace si poradí také s přívěsy o hmotnosti až 2,5 tuny. Vůz existuje ve čtyřech základních karosářských verzích a ve třech délkách, které vznikají kombinací dvou rozvorů a dvou délek zadního převisu. Na samém vrcholu nabídky této řady pak stojí nadprůměrně vybavené modely primárně určené pro přepravu osob – Citroën Spacetourer, Peugeot Traveler a Toyota Proace Verso.

Nový Citroën Jumpy

Čtvrtek, 10 listopadu 2016 dle
ZÁKLADNÍ CENÍKOVÁ CENA 665 500 Kč
CENA VOZIDLA S PŘÍPLATKOVOU VÝBAVOU 805 860 Kč
VÝSLEDNÁ CENOVÁ NABÍDKA 632 830 Kč

Technické parametry

Zdvihový objem v cm3 1560
Maximální výkon v kW (k) pri ot./min. 70 / 95 (3750)
Maximální tocivý moment v Nm pri ot./min. 210 / 1750
Emisní norma Euro 6
Prevodovka Manuální
Pocet prevodových stupnu 5
Pneumatiky 215/65 R16C 98R, 215/60 R17C 98R, 225/55
Provozní hmotnost (vc. ridice) 1628
Užitecná hmotnost (bez ridice ) 1082
Nejvetší povolená hmotnost 2710
Maximální hmotnost prívesu: nebrzdený / brzdený 750 / 1800
Nejvetší povolená hmotnost jízdní soupravy 4110
Nejvetší rychlost v km/h 145
Z 0 na 100 km/h v sekundách 15,5 / 15,9
Mestský provoz (ECE) (l/100 km) 5,7
Mimomestský provoz (EUDC) (l/100 km) 5,4
Smíšený provoz (l/100 km) 5,6
Emise CO2 (g/km) 148
Palivo Motorová nafta
Objem nádrže v litrech 69
Délka 4956
Šírka 2204
Výška 1890
Rozvor náprav 3275

Podzimní servisní prohlídka

Úterý, 04 října 2016 dle

Seznam servisních úkonů v rámci prohlídky

 • Stav oken a čelního skla
 • Stav karoserie a laku
 • Funkce spojkového a plynového pedálu
 • Funkce ruční brzdy
 • Stav a funkce stěračů a ostřikovačů
 • Kontrola světel
 • Stav pneumatik, kontrola tlaku v pneumatikách (včetně rezervy)
 • Stav brzdových destiček a kotoučů
 • Kontrola těsnosti potrubí a skříní (motor, převodovka)
 • Těsnost výfukového potrubí a upevnění
 • Kontrola vůle (v nábojích, táhlech, čepech a kloubech)
 • Kontrola manžety poloosy
 • Kontrola těsnosti tlumičů
 • Kontrola stavu řemenů příslušenství
 • Kontrola hladiny chladicí kapaliny
 • Kontrola hladiny brzdové kapaliny
 • Kontrola kapaliny v posilovači řízení
 • Kontrola hladiny motorového oleje
 • Kontrola stavu nabití baterie přístrojem Midtronics
 • Kontrola platnosti technické kontroly

*PLATNOST AKCE: 3.10. – 30.11. 2016

srotovne

K podzimní prohlídce v hodnotě 499 Kč od nás dostanete litr kvalitního oleje zdarma  a v rámci akce u nás máte i třicetiprocentní slevu na zimní přílsušenství pro váš vůz.

Také bychom vás rádi upozornili na vysoké výkupní prémie za starší vozy, které u nás necháte protiúčtem a které vám samozřejmě rádi zdarma oceníme.

podzimni-servisni-nabidka2

Vyzkoušejte vozy Citroën

Úterý, 23 srpna 2016 dle
DATUM KONÁNÍ: ČTVRTEK, 1. ZÁŘÍ 2016
MÍSTO KONÁNÍ: AVION SHOPPING PARK, SKANDINÁVSKÁ 15A/144, PRAHA 5

ZVE VÁS AUTA MOTOL

REZERVUJTE SI TESTOVACÍ JÍZDU A VYZKOUŠEJTE SKVĚLÉ VOZY NA ROADSHOW VE VAŠEM MĚSTĚ

ZAŽIJTE V PŘEDPREMIÉŘE NOVÉ C4 PICASSO NEBO HORKOU NOVINKU CITROËN SPACETOURER, KTERÝ PŘEPRAVÍ AŽ 9 OSOB.

K DISPOZICI JE CELÁ MODELOVÁ ŘADA, VČETNĚ OSVĚDČENÝCH BESTSELLERŮ, JAKO C4 CACTUS ČI BERLINGO.

PŘIPRAVENO JE OBČERSTVENÍ A SOUTĚŽE PRO DĚTI I DOSPĚLÉ.

REZERVUJTE SI PŘEDVÁDĚCÍ JÍZDU

Citroën magazín léto 2016

Úterý, 16 srpna 2016 dle

Citroen_magazin_2016-1Pokud vás zajímají nejnovější informace z automobilky Citroën, zajímavosti a články ze současnosti i z historie značky, můžete si je přečíst v přiloženém Citroën magazínu Léto 2016.

Obsah čísla:

6 AIRBUMPS CHAIR -Italský designér Mario Bellini chce využít panely Airbump na výrobu židlí. / 8 CITROËN C3 – Třetí generace nejprodávanějšího Citroënu na světě je hravá a praktická. / 12 CITROËN C4 PICASSO – Úspěšné MPV prošlo modernizací. Bude ještě komfortnější než dříve.  / 16 CITROËN SPACETOURER A JUMPY – Dvě novinky doplňují nabídku užitkových Citroënů. Vrcholné verze Spacetoureru jsou jako dělané pro velkou rodinu. / 20 20 LET CITROËNU BERLINGO – Na letošní rok připadla u Citroënu pěkná řádka narozenin. Těmi nejdůležitějšími je 20 let oblíbeného modelu Berlingo. / 25 CITROËN ROADSHOW – V průběhu září a října budete mít úžasnou příležitost vyzkoušet si všechny vozy Citroën na jednom místě. / 26 TEORIE TYGRA Jiří Bartoška, Eliška Balzerová a Táňa Vilhelmová ve fi lmu jezdí Citroëny. Vyzpovídali jsme je. / 32 PRŮVODCE POJIŠTĚNÍM – Víte, co všechno by mělo obsahovat povinné ručení a havarijní pojištění? Přinášíme podrobný návod. / 34 CITROËN C5 VALSASKU  – Vydáme se do malebného francouzskoněmeckého pohraničí a poradíme vám, jaké si pořídit víno. / 40 REÁLNÁ SPOTŘEBA – Citroën je první automobilkou, která kývla na ofi ciální měření spotřeby v reálném provozu. / 41 CITROËN ADVANCED COMFORT – Představíme vám technický program, který do nových Citroënů přinese maximální možný komfort. / 42 FILTRY PEVNÝCH ČÁSTIC – Vysvětlíme, jak fungují, k čemu jsou dobré a proč se jich dnes nemusíte bát.  / 44 DKNV –  Jedna z největších půjčoven nářadí v Česku sází na Citroën Jumper. Neuvěříte, co všechno se vejde do největšího užitkového Citroënu.  / 46 BUDOUCNOST WRC – Představíme vám ještě maskovaný prototyp závodního speciálu Citroën C3 WRC. Nasazen bude příští rok.  / 48 POČÍTAČOVÉ SIMULÁTORY – Chcete si užít rychlost v klidu a bezpečí domova? Poradíme, jaký hardware a jaké hry byste si měli pořídit. / 52 FENOMÉN FOODTRUCK  – Jídlo z dodávky? Trend poslední let, který není na ústupu.

 

Nový Citroën Jumpy

Čtvrtek, 14 července 2016 dle

Nový citroën JumpyNyní máte možnost objednávat u nás i zástupce užitkových vozů nový a zmodernizovaný Citroën Jumpy. S optimalizovanou architekturou nabízí nová generace vozu Jumpy lepší užitné vlastnosti, vyšší komfort a maximální bezpečnost. Využívá nejmodernější technologie na podporu řízení, je poháněn velmi účinnými motory a pro všechny „hrdiny všedního dne“ se tak stává nenahraditelným pracovním partnerem. Tři délky karoserie, na přání boční posuvné dveře s hands-free ovládáním… Seznamte se! Nový Citroën Jumpy se vám představí v následujícím videu.

Citroën, který má za sebou více než 80 let zkušeností s lehkými užitkovými vozy, přináší řešení vhodné pro každý způsob užití. Tvůrci vozu Nový Jumpy, což je zcela zásadní partner firemních uživatelů, se zaměřili na účinnost a ergonomii pro snadné a bezpečné užívání.

Koncipován pro celou řadu profesí

Nový CITROËN Jumpy je řešením pro každého podnikatele, který hledá ideálního pomocníka, jenž mu usnadní jeho každodenní pracovní povinnosti. Vynalézavý, moderní a funkční… nový CITROËN Jumpy je určený pro široký okruh zákazníků – řemeslníky, obchodníky, drobné živnostníky, poskytovatele sociálních služeb. Z naší modelové řady Jumpy si jistě vyberete vůz, který bude vyhovovat potřebám vaší profese!

 


Nová C3

Pondělí, 11 července 2016 dle

Citroën představuje třetí generaci modelu C3, který je navzdory svému lehce outdoorovému koncipován jako městské auto.

nová C 3

nová C 3

Nová C3 vyzařuje nezaměnitelný pocit pohody. Celková konstrukce vozu byla pečlivě koncipována s ohledem na co možná nejvyšší pohodlí řidiče i pasažérů. Od pohodlných sedadel, panoramatického střešní okna, které prosvětlí a opticky zvětší vůz, dostatek prostoru i množství odkládacích prostor až po veškeré ovládací prvky vozu přístupné ze sedmipalcové obrazovky a hands free starování bylo vše navrhováno tak, aby se v autě cítil cestující pohodlně jako v křesle před televizí. Nová C3 je praktická, prostorná a kompaktní, s délkou 3,99m jde o vůz, který se snadno zorientuje i v rušném městském provozu.

Citroën HAPPY DAYS 2019

Pátek, 15 března 2019 dle

Citroën Happy Days do 15.3.

Čtvrtek, 01 března 2018 dle

Využijte akční slevy v rámci Citroën Happy Days a odjeďte s novým autem za skvělou cenu

K vybranému vou získáte jako dárek příspěvek na palivo v hodnotě až 20 000 Kč

Ukázková kalkulace

hd-aircross

Uvedené doporučené akční ceny se vztahují na skladové vozy objednané do 01. 03. 2018 a předané do 31. 03. 2018 nebo do vyprodání zásob. Ceny jsou uvedeny s DPH. Veškeré ceny, údaje a vyobrazení jsou nezávazné a mají pouze informativní charakter. Všechny uvedené informace mají charakter obchodního sdělení a nejsou nabídkou ve smyslu § 1732 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník ve znění pozdějších předpisů. Na ceny vozů objednávaných do výroby se informujte u svého autorizovaného prodejce CITROËN. Konkrétní nabídku Vám zašle nebo potvrdí Váš autorizovaný prodejce. Akce platí pouze u participujících prodejců CITROËN na území ČR. C Automobil Import s.r.o. si vyhrazuje právo měnit nabídku bez předchozího upozornění. Každý vůz je vybaven bezpečnostní sadou včetně žárovek. Cena této sady není zahrnuta do ceny vozu. Všeobecné podmínky pro web citroen.cz naleznete zde.

Více informací a další vzorové kalkulace najdete na

Více informací

Výsledná cena zahrnuje případně i „Bonus za starý vůz“ platný v případě nákupu nového vozu výměnou za vůz starší 6-ti měsíců na protiúčet.

Český vozový park stárne čím dál víc. Podle aktuálních statistik Svazu dovozců automobilů za první pololetí 2017 je průměrné stáří českého vozového parku už 15 let, čímž se Česká republika v tomto parametru řadí mezi nejhorší státy Evropské unie. Tento problém je sice dlouhodobě známý, bohužel jej však v Česku koncepčně nikdo neřeší. „Po letech přešlapování na místě, kdy se sice na různých úrovních poukazuje na palčivost této neutěšené situace, ale zcela chybí jakákoliv konkrétní akce či vůle něco změnit k lepšímu, jsme se rozhodli převzít sami zodpovědnost a chceme naším skutečně vysokým finančním bonusem pomoci českým motoristům ke koupi nového vozu,“ vysvětluje František Neuman, ředitel značek Citroën a DS v České republice.

Různá zvýhodnění při odevzdání dosluhujícího či ojetého vozu jsou u českých prodejců poměrně bežná, ale výhoda pro zákazníka se pohybuje v řádech nižších desítek korun. Šrotovné od Citroënu je však výrazně vyšší a činí koupi nového vozu opravdu dostupnější. Za příklad může posloužit v tuzemsku velmi oblíbený model Citroën Berlingo, který je ve verzi SHINE 1.6 BlueHDi 100 s manuální převodovkou díky šrotovnému od Citroënu zvýhodněn o 120 000 Kč. Zákazník tak při splnění jednoduchých podmínek šrotovného zaplatí za zcela nové dieselové berlingo oproti původní ceníkové ceně 524 800 Kč pouze 404 800 Kč.

Výrazně zvýhodněny jsou díky šrotovnému od Citroënu samozřejmě i další modely francouzské značky vyjma modelových řad C5 a Spacetourer. Tato na českém trhu ojedinělá akce startuje 1. září a potrvá do vyčerpání částky, kterou Citroën vyčlenil na podporu omlazení českého vozového parku, popř. skončí nejpozději 31. prosince 2017. „V rámci šrotovného od Citroënu se chceme primárně zaměřit na nejstarší vozy našich silnic, tedy ty, které splňují pouze emisní normy EURO 1 až EURO 3,“ upřesňuje František Neuman motivy francouzské značky a dodává, „takové vozy necháme zcela na naše náklady ekologicky zlikvidovat, aby byla garance, že se již znovu nedostanou do provozu.“

Akce se však nevztahuje výhradně na zmíněné staré automobily. Pokud zákazník přiveze svůj současný automobil, který je vhodný pro další prodej, nabídne mu za něj prodejce další peníze na protiúčet a zároveň i šrotovné. Zákazníkům, kteří nemají vůz na protiúčet nebo nechtějí svůj současný vůz vykoupit, nabídne značka Citroen ekologický bonus ve vyši 80% šrotovného. Díky tomu je nyní výměna stávajícího automobilu za nový, modernější, úspornější a v neposlední řadě také bezpečnější, pro každého dostupnější, než kdy předtím.

Vzhledem k výrazně se zpřísňující zejména evropské legislativě, čeká na majitele starších vozů spousta omezení a poplatků. Vždyť i sousední Německo zavádí mýtné na svých dálnicích, které poměrně dramaticky cenově znevýhodňuje starší vozy, jež představují větší emisní zátěž pro životní prostředí. Čím dál více omezení pro starší vozy je také pro vjezd do německých měst a leckdy i vesnic. U starších vozů je samozřejmě nižší i úroveň bezpečnosti, což je rovněž aspekt, který by měli čeští řidiči brát v potaz, stejně jako další rizika spojená s koupí či provozem staršího ojetého vozu – např. časo se vyskytující problém demontovaného filtru pevných částic, kvůli kterému vůz neprojde technickou kontrolou a na majitele tak čeká spousta dalších starostí a nemalých dodatečných finančních nákladů.

 • Citroën C1 – 30 000 Kč
 • Citroën C3 – 30 000 Kč
 • Citroën C-Elysée – 30 000 Kč
 • Citroën C3 Picasso – 45 000 Kč
 • Citroën C4 – 50 000 Kč
 • Citroën C4 Cactus – 75 000 Kč
 • Citroën C4 Picasso / Grand C4 Picasso – 100 000 Kč
 • Citroën Berlingo – podle verze – 100 000 Kč / 110 000 Kč / 120 000 Kč

Rádi bychom vám nabídli výhodný operativní leasing na vybraná užitková vozidla včetně modelu SpaceTourer. Parametry Operativního leasingu najdete v níže přiloženém PDF

OPERATIVNÍ LEASING OPERATIVNÍ LEASING PRO FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

Platnost nabídky: na objednávky zadané do systému 31.1.2017

MĚSÍČNÍ SPLÁTKA BEZ DPH NA 24 MĚSÍCŮ MĚSÍČNÍ SPLÁTKA BEZ DPH NA 36 MĚSÍCŮ
Model VERZE / MOTORIZACE CENÍKOVÁ CENA BEZ DPH VČ. POVINNÝCH DOPLŇKŮ KM PROBĚH ZA DOBU NÁJMU (24 MĚSÍCŮ/36 MĚSÍCŮ) OL BEZ SLUŽEB FSL OL BEZ SLUŽEB FSL
BERLINGO FURGON FURGON SX L1 1.6 BlueHDi 100 MAN EURO6s paketem Professional Plus 463 000 Kč 70 000 / 105 000 5 536 Kč 7 454 Kč 5 085 Kč 7 291 Kč
JUMPER FURGON FURGON 4-35 L4H2 BlueHDi 160 MAN6 PLUS 877 700 Kč 80 000 / 120 000 8 453 Kč 11 190 Kč 7 882 Kč 11 183 Kč
FURGON 35 L3H2 BlueHDi 160 MAN6 PLUS 838 000 Kč 80 000 / 120 000 8 677 Kč 11 157 Kč 7 955 Kč 10 917 Kč
SPACETOURER SPACETOURER FEEL M 2.0 BlueHDi 150 S&S MAN6 825 000 Kč 40 000 / 60 000 10 543 Kč 12 305 Kč 9 660 Kč 11 349 Kč
SPACETOURER SPACETOURER FEEL M 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6 895 000 Kč 40 000 / 60 000 11 314 Kč 13 057 Kč 10 384 Kč 12 056 Kč
SPACETOURER SPACETOURER SHINE M 2.0 BlueHDi 150 S&S MAN6 959 000 Kč 40 000 / 60 000 12 070 Kč 13 798 Kč 11 076 Kč 12 732 Kč
SPACETOURER SPACETOURER SHINE M 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT6 1 029 000 Kč 40 000 / 60 000 12 897 Kč 14 607 Kč 11 832 Kč 13 471 Kč

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Výše uvedené kalkulace jsou vytvořené na základě individuálních dohod s ALD. Proto v každém jednotlivém případě, vždy kontaktujte ALD pro stanovení správné měsíční splátky a celkové nabídky.

 • slevy uvedené v tabulce jsou platná výhradně na uvedené modely a verze.
 • u těchto modelů a verzí můžete vozidlo dovybavit jakoukoliv dodatečnou tovární výbavou dle přání klienta – příslušná sleva bude u těchto vozidel stejná.
 • u modelů Jumper Plus můžete využít nabídky akčního paketu Professional za zvýhodněnou zákaznickou cenu 10 000,- bez DPH.
 • před objednáním vozidla v systému Dialog, musíte požádat o předběžné schválení v aplikaci xPeCit. Typ objednávky = Extra „4“. Marže dealera 1,5%
 • prodávající dealer hradí povinnou výbavu.
 • Jednotná provize z financování je 0,5%

PARAMETRY FINANCOVÁNÍ

OL BEZ SLUŽEB

 • amortizace
 • poplatek za rádio
 • silniční daň
 • povinné ručení
 • havarijní pojištění s 10% spoluúčastí min. 10.000,-
 • pojištění GAP

FULL SERVICE LEASING

 • amortizace
 • poplatek za rádio
 • silniční daň
 • povinné ručení
 • havarijní pojištění s 10% spoluúčastí min. 10.000,-
 • pojištění GAP
 • pneuservis
 • asistenční služba
 • servisní služby ALD

Podzimní servisní prohlídka

Úterý, 04 října 2016 dle

Seznam servisních úkonů v rámci prohlídky

 • Stav oken a čelního skla
 • Stav karoserie a laku
 • Funkce spojkového a plynového pedálu
 • Funkce ruční brzdy
 • Stav a funkce stěračů a ostřikovačů
 • Kontrola světel
 • Stav pneumatik, kontrola tlaku v pneumatikách (včetně rezervy)
 • Stav brzdových destiček a kotoučů
 • Kontrola těsnosti potrubí a skříní (motor, převodovka)
 • Těsnost výfukového potrubí a upevnění
 • Kontrola vůle (v nábojích, táhlech, čepech a kloubech)
 • Kontrola manžety poloosy
 • Kontrola těsnosti tlumičů
 • Kontrola stavu řemenů příslušenství
 • Kontrola hladiny chladicí kapaliny
 • Kontrola hladiny brzdové kapaliny
 • Kontrola kapaliny v posilovači řízení
 • Kontrola hladiny motorového oleje
 • Kontrola stavu nabití baterie přístrojem Midtronics
 • Kontrola platnosti technické kontroly

*PLATNOST AKCE: 3.10. – 30.11. 2016

srotovne

K podzimní prohlídce v hodnotě 499 Kč od nás dostanete litr kvalitního oleje zdarma  a v rámci akce u nás máte i třicetiprocentní slevu na zimní přílsušenství pro váš vůz.

Také bychom vás rádi upozornili na vysoké výkupní prémie za starší vozy, které u nás necháte protiúčtem a které vám samozřejmě rádi zdarma oceníme.

podzimni-servisni-nabidka2

Padesátipalcový televizor pro každého, kdo si u nás objedná nový spacetourer do 31. prosince

variabilita

NEUVĚŘITELNÁ VARIABILITA

Díky nové modulární platformě nabízí CITROËN SPACETOURER
svým zákazníkům 3 délky karoserie:
dvě běžné verze – M (4,95 m) a XL (5,30 m) – a novou unikátní
kompaktní verzi XS, která měří pouhých 4,60 m.

3 DÉLKY KAROSERIE

XS M XL


BOČNÍ POSUVNÉ DVEŘE S HANDS-FREE OVLÁDÁNÍM

Jistě znáte dilema, jak s plnýma rukama otevřít dveře vozu…CITROËN SPACETOURER pro vás má řešení – boční posuvné dveře s hands-free ovládáním, kdy stačí jen zasunout nohu pod roh zadního nárazníku a dveře se automaticky odemknou a otevřou na straně, kde se právě nacházíte. Praktické, důmyslné a jedinečné. Stejným pohybem se dveře také zavřou a zamknou.

* K dispozici i pro CITROËN SPACETOURER BUSINESS a BUSINESS LOUNGE.

variabilita

variabilita

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO

Interiér vozu CITROËN SPACETOURER je příjemně prosvětlený dvoudílným panoramatickým střešním oknem s protislunečními clonami. O teplotní komfort cestujících ve druhé a třetí řadě pečuje přídavná klimatizace se stropním rozvodem vzduchu. Budete se cítit jako v letadle. V noci vytváří LED osvětlení ve voze harmonickou atmosféru.


GRIP CONTROL

Tento vylepšený protiprokluzový systém optimalizuje pohon předních kol v závislosti na povrchu vozovky. Kvalitní akustické odhlučnění a příkladné jízdní vlastnosti vytvářejí ve voze komfortní a příjemnou atmosféru…

variabilita
citroen-c1

CITROËN C1

LIVE 5-dv. 1.0 VTi 68 MAN

CENÍKOVÁ CENA 221 900 Kč
SLEVA 12 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ 10 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ ROADSHOW 10 000 Kč
AKČNÍ CENA 189 900 Kč

CITROËN C3

TENDANCE 1.2 PureTech 82 MAN

CENÍKOVÁ CENA 309 400 Kč
SLEVA 39 500 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ 10 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ ROADSHOW 10 000 Kč
AKČNÍ CENA 249 900 Kč

CITROËN C4 Picasso

LIVE 1.6 BlueHDi 100 S&S MAN

CENÍKOVÁ CENA 524 900 Kč
SLEVA 25 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ 20 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ ROADSHOW 20 000 Kč
AKČNÍ CENA 459 900 Kč

CITROËN C4 Cactus

FEEL 1.2 PureTech 82 MAN

CENÍKOVÁ CENA 366 400 Kč
SLEVA 56 500 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ 10 000 Kč
BONUS ZA STARÝ VŮZ ROADSHOW 10 000 Kč
AKČNÍ CENA 289 900 Kč

TECHNICKÉ CHARAKTERISTIKY VOZIDLA

 • Maximální výkon v kW EHK (DIN ) : 51
 • Maximální kroutící moment v Nm EHK : 95,5 / 4300
 • Převodovka : Manuální 5-st.
 • Spotřeba paliva mix (l/100 km) : 4,1
 • Emise CO2 (g/km) : 95

ZÁKLADNÍ SÉRIOVÁ VÝBAVA

 • 4 hliníkové disky kol „Planet“ 15“ Paket Mirror Screen
 • Manuální klimatizace Přídavná denní LED světla v předním nárazníku
 • Omezovač rychlosti čelní a boční airbagy řidiče a spolujezdce
 • Otáčkoměr

CENÍKOVÁ CENA VYSTAVENÉ VERZE : 311 900,- Kč
AKČNÍ CENA VYSTAVENÉ VERZE : 249 900,- Kč

VÝBAVA ZA PŘÍPLATEK :

 • černá CALDERA 9 500,- Kč
 • Pack Color Sunrise Red 2 500,- Kč
 • Vyhřívaná přední sedadla 6 000,- Kč
 • Paket Kamera 5 000,- Kč
 • Stahovací plátěná střecha červená Sunrise Red 5 000,- Kč
 • Paket Style 3 000,- Kč
 • Paket Komfort 12 000,- Kč
 • ETG 23 000,- Kč

AKČNÍ CENA VYSTAVENÉHO VOZIDLA 315 900,00,- Kč

citroen-novy-c1-2

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

DS 4 CROSSBACK 1.6

Úterý, 12 dubna 2016 dle

Život naplno!

DS 4 Crossback je dravý hatchback, který v odkazu na genový základ značky vzbuzuje výrazné pocity a svou příslušnost ke značce DS ztělesňují hodnoty, jako je: avantgardní design, elegance a péče o detail, dynamické klidné chování, použité technologie.

Silné stránky

 • Avantgardní design
 • Pohled upoutávající pozornost díky nové technologii „DS LED Vision“
 • Outdoorový styl
 • Elegance a péče o detail
 • Technologie šité na míru
 • Silnější a úspornější motory než kdy jindy
 • Exkluzivní pocity při řízení

Grand C4 SpaceTourer končí

Neděle, 24 dubna 2022 dle

Měnící se očekávání z hlediska modernosti, stylu a využití odvedla zákazníky od trhu MPV. Citroën ukončuje celou fantastickou ságu a ukončuje prodej modelu Grand C4 SpaceTourer.
Pro Citroën, který tento trh téměř 30 let svými inovacemi neustále posouval kupředu a stál v jeho čele, je to skutečný konec jedné kapitoly.

Dnes značka vkládá veškeré své know-how v oblasti stylu, prostornosti, modularity a všestranného využití do nejnovějších modelů, jako je nový Citroën SUV C5 Aircross nebo nový Citroën C5 X, které nabízejí charakter a praktičnost a velmi atraktivní pozici na trhu. Přepravu sedmi a více osob i nadále nabízejí elektromobily ë-Berlingo a ë-SpaceTourer.
Výroba modelu Grand C4 SpaceTourer v závodě ve španělském Vigu bude ukončena na začátku července, jakmile budou vyřízeny aktuální objednávky.

Citroën HAPPY DAYS 2019

Pátek, 15 března 2019 dle

c3_elle_special_edition_style.270088

CENA OD 299 900 Kč s DPH, 5letá záruka ZDARMA, Financování s NULOVÝM navýšením

PARTNERSTVÍ S ELLE

Tato speciální edice je výsledkem spolupráce dvou skvelých francouzských znacek, které spojují stejné hodnoty elegance
a snaha zjednodušovat každodenní život.

Citroën C3 ve speciální edici ELLE je designovou lahudkou vytvorenou pro ženy, kerté si vuz rádi prizpusobí své predstave.
Zvolit se nechá z široké rady barevných kombinací vuz je prizpusoben dnešnímu aktivnímu životnímu stylu, nabízí dokonalý
komfort a opravdu užitecné technologie.

VZHLED

Zvenku lze Citroën C3 ELLE snadno rozeznat díky dvoubarevné streše v odstínu Sable, který byl vytvoren exkluzivne pro tuto
edici. K dispozici je také nekolik odstínu karoserie: Bílá Banquise, Cerná Perla Nera a Šedá Platinum. Další možnou variantou
je cerná strecha v odstínu Onyx Black a karoserie v metalickém odstínu Sable.

Lišty kolem mlhovek a prvku Airbump® jsou vyvedeny v odstínu Cherry Pink.
Fólie v barvách partnera ve stejném provedení jako strešní fólie je umístena rovnež na zadním postranním okénku.

TECHNOLOGIE

Citroën C3 ELLE nabízí hands-free sadu Bluetooth, USB port, audio systém a mlhovky, Airbump, kožený volant a dále
elektrické ovládání všech 4 oken. Tato speciální edice je také vybavena asistentem pro rozjezd ve svahu (jen nekteré verze),
systémem snímání dopravních znacek se zobrazením povolené rychlosti a systémem varování pred neúmyslným opuštením
jízdního pruhu.

Český vozový park stárne čím dál víc. Podle aktuálních statistik Svazu dovozců automobilů za první pololetí 2017 je průměrné stáří českého vozového parku už 15 let, čímž se Česká republika v tomto parametru řadí mezi nejhorší státy Evropské unie. Tento problém je sice dlouhodobě známý, bohužel jej však v Česku koncepčně nikdo neřeší. „Po letech přešlapování na místě, kdy se sice na různých úrovních poukazuje na palčivost této neutěšené situace, ale zcela chybí jakákoliv konkrétní akce či vůle něco změnit k lepšímu, jsme se rozhodli převzít sami zodpovědnost a chceme naším skutečně vysokým finančním bonusem pomoci českým motoristům ke koupi nového vozu,“ vysvětluje František Neuman, ředitel značek Citroën a DS v České republice.

Různá zvýhodnění při odevzdání dosluhujícího či ojetého vozu jsou u českých prodejců poměrně bežná, ale výhoda pro zákazníka se pohybuje v řádech nižších desítek korun. Šrotovné od Citroënu je však výrazně vyšší a činí koupi nového vozu opravdu dostupnější. Za příklad může posloužit v tuzemsku velmi oblíbený model Citroën Berlingo, který je ve verzi SHINE 1.6 BlueHDi 100 s manuální převodovkou díky šrotovnému od Citroënu zvýhodněn o 120 000 Kč. Zákazník tak při splnění jednoduchých podmínek šrotovného zaplatí za zcela nové dieselové berlingo oproti původní ceníkové ceně 524 800 Kč pouze 404 800 Kč.

Výrazně zvýhodněny jsou díky šrotovnému od Citroënu samozřejmě i další modely francouzské značky vyjma modelových řad C5 a Spacetourer. Tato na českém trhu ojedinělá akce startuje 1. září a potrvá do vyčerpání částky, kterou Citroën vyčlenil na podporu omlazení českého vozového parku, popř. skončí nejpozději 31. prosince 2017. „V rámci šrotovného od Citroënu se chceme primárně zaměřit na nejstarší vozy našich silnic, tedy ty, které splňují pouze emisní normy EURO 1 až EURO 3,“ upřesňuje František Neuman motivy francouzské značky a dodává, „takové vozy necháme zcela na naše náklady ekologicky zlikvidovat, aby byla garance, že se již znovu nedostanou do provozu.“

Akce se však nevztahuje výhradně na zmíněné staré automobily. Pokud zákazník přiveze svůj současný automobil, který je vhodný pro další prodej, nabídne mu za něj prodejce další peníze na protiúčet a zároveň i šrotovné. Zákazníkům, kteří nemají vůz na protiúčet nebo nechtějí svůj současný vůz vykoupit, nabídne značka Citroen ekologický bonus ve vyši 80% šrotovného. Díky tomu je nyní výměna stávajícího automobilu za nový, modernější, úspornější a v neposlední řadě také bezpečnější, pro každého dostupnější, než kdy předtím.

Vzhledem k výrazně se zpřísňující zejména evropské legislativě, čeká na majitele starších vozů spousta omezení a poplatků. Vždyť i sousední Německo zavádí mýtné na svých dálnicích, které poměrně dramaticky cenově znevýhodňuje starší vozy, jež představují větší emisní zátěž pro životní prostředí. Čím dál více omezení pro starší vozy je také pro vjezd do německých měst a leckdy i vesnic. U starších vozů je samozřejmě nižší i úroveň bezpečnosti, což je rovněž aspekt, který by měli čeští řidiči brát v potaz, stejně jako další rizika spojená s koupí či provozem staršího ojetého vozu – např. časo se vyskytující problém demontovaného filtru pevných částic, kvůli kterému vůz neprojde technickou kontrolou a na majitele tak čeká spousta dalších starostí a nemalých dodatečných finančních nákladů.

 • Citroën C1 – 30 000 Kč
 • Citroën C3 – 30 000 Kč
 • Citroën C-Elysée – 30 000 Kč
 • Citroën C3 Picasso – 45 000 Kč
 • Citroën C4 – 50 000 Kč
 • Citroën C4 Cactus – 75 000 Kč
 • Citroën C4 Picasso / Grand C4 Picasso – 100 000 Kč
 • Citroën Berlingo – podle verze – 100 000 Kč / 110 000 Kč / 120 000 Kč

Nejpraktičtějším užitkovým vozem roku 2016 je Citroën JUMPY / Peugeot EXPERT / Toyota PROACE

V rámci výstavy Transport Expo byly ve středu 23. 11. 2016 vyhlášeny výsledky ankety o „Nejpraktičtější užitkový vůz roku 2016„.
Cílem této ankety je podpořit a ocenit novinky v daném roce mezi automobily v kategorii užitkových vozů do 3,5 tuny celkové hmotnosti. Anketu podle stanovených pravidel hodnotila porota složená z vybraných odborných motoristických novinářů a dalších nezávislých odborníků. Byla oslovena více než dvacítka těchto odborníků, kteří měli možnost rozdělit své hlasy mezi čtyřicítku nominovaných vozidel výše uvedené kategorie. Na základě jejich hlasování byl pro rok 2016 zvolen jako „Nejpraktičtější užitkový vůz“ automobil, který ve své podstatě představuje trojici značek, kde je však vše spojeno společným technickým základem.
Skupina PSA ve spolupráci s Toyotou letos připravila zcela nové dodávky střední třídy. Citroën Jumpy, Peugeot Expert i Toyota Proace tak sdílejí společný technický základ. Tato nová generace vozidel přináší ve všech směrech velký posun vpřed. Hlavní důraz byl kladen na nízké provozní náklady a maximální užitnou hodnotu. To vše se ještě navíc snoubí s rozumnou prodejní a cenovou politikou. Podvozková platforma vychází z nejmodernější modulární platformy EMP2. Díky posílené struktuře a použití zesílených náprav je možné využít užitečné zatížení až 1 400 kg, objem nákladového prostoru furgonu může být 5,1 až 6,6 m3 a výkonnější motorizace si poradí také s přívěsy o hmotnosti až 2,5 tuny. Vůz existuje ve čtyřech základních karosářských verzích a ve třech délkách, které vznikají kombinací dvou rozvorů a dvou délek zadního převisu. Na samém vrcholu nabídky této řady pak stojí nadprůměrně vybavené modely primárně určené pro přepravu osob – Citroën Spacetourer, Peugeot Traveler a Toyota Proace Verso.

Citroën magazín léto 2016

Úterý, 16 srpna 2016 dle

Citroen_magazin_2016-1Pokud vás zajímají nejnovější informace z automobilky Citroën, zajímavosti a články ze současnosti i z historie značky, můžete si je přečíst v přiloženém Citroën magazínu Léto 2016.

Obsah čísla:

6 AIRBUMPS CHAIR -Italský designér Mario Bellini chce využít panely Airbump na výrobu židlí. / 8 CITROËN C3 – Třetí generace nejprodávanějšího Citroënu na světě je hravá a praktická. / 12 CITROËN C4 PICASSO – Úspěšné MPV prošlo modernizací. Bude ještě komfortnější než dříve.  / 16 CITROËN SPACETOURER A JUMPY – Dvě novinky doplňují nabídku užitkových Citroënů. Vrcholné verze Spacetoureru jsou jako dělané pro velkou rodinu. / 20 20 LET CITROËNU BERLINGO – Na letošní rok připadla u Citroënu pěkná řádka narozenin. Těmi nejdůležitějšími je 20 let oblíbeného modelu Berlingo. / 25 CITROËN ROADSHOW – V průběhu září a října budete mít úžasnou příležitost vyzkoušet si všechny vozy Citroën na jednom místě. / 26 TEORIE TYGRA Jiří Bartoška, Eliška Balzerová a Táňa Vilhelmová ve fi lmu jezdí Citroëny. Vyzpovídali jsme je. / 32 PRŮVODCE POJIŠTĚNÍM – Víte, co všechno by mělo obsahovat povinné ručení a havarijní pojištění? Přinášíme podrobný návod. / 34 CITROËN C5 VALSASKU  – Vydáme se do malebného francouzskoněmeckého pohraničí a poradíme vám, jaké si pořídit víno. / 40 REÁLNÁ SPOTŘEBA – Citroën je první automobilkou, která kývla na ofi ciální měření spotřeby v reálném provozu. / 41 CITROËN ADVANCED COMFORT – Představíme vám technický program, který do nových Citroënů přinese maximální možný komfort. / 42 FILTRY PEVNÝCH ČÁSTIC – Vysvětlíme, jak fungují, k čemu jsou dobré a proč se jich dnes nemusíte bát.  / 44 DKNV –  Jedna z největších půjčoven nářadí v Česku sází na Citroën Jumper. Neuvěříte, co všechno se vejde do největšího užitkového Citroënu.  / 46 BUDOUCNOST WRC – Představíme vám ještě maskovaný prototyp závodního speciálu Citroën C3 WRC. Nasazen bude příští rok.  / 48 POČÍTAČOVÉ SIMULÁTORY – Chcete si užít rychlost v klidu a bezpečí domova? Poradíme, jaký hardware a jaké hry byste si měli pořídit. / 52 FENOMÉN FOODTRUCK  – Jídlo z dodávky? Trend poslední let, který není na ústupu.

 

Nový Citroën Jumpy

Čtvrtek, 14 července 2016 dle

Nový citroën JumpyNyní máte možnost objednávat u nás i zástupce užitkových vozů nový a zmodernizovaný Citroën Jumpy. S optimalizovanou architekturou nabízí nová generace vozu Jumpy lepší užitné vlastnosti, vyšší komfort a maximální bezpečnost. Využívá nejmodernější technologie na podporu řízení, je poháněn velmi účinnými motory a pro všechny „hrdiny všedního dne“ se tak stává nenahraditelným pracovním partnerem. Tři délky karoserie, na přání boční posuvné dveře s hands-free ovládáním… Seznamte se! Nový Citroën Jumpy se vám představí v následujícím videu.

Citroën, který má za sebou více než 80 let zkušeností s lehkými užitkovými vozy, přináší řešení vhodné pro každý způsob užití. Tvůrci vozu Nový Jumpy, což je zcela zásadní partner firemních uživatelů, se zaměřili na účinnost a ergonomii pro snadné a bezpečné užívání.

Koncipován pro celou řadu profesí

Nový CITROËN Jumpy je řešením pro každého podnikatele, který hledá ideálního pomocníka, jenž mu usnadní jeho každodenní pracovní povinnosti. Vynalézavý, moderní a funkční… nový CITROËN Jumpy je určený pro široký okruh zákazníků – řemeslníky, obchodníky, drobné živnostníky, poskytovatele sociálních služeb. Z naší modelové řady Jumpy si jistě vyberete vůz, který bude vyhovovat potřebám vaší profese!

 


Nová C3

Pondělí, 11 července 2016 dle

Citroën představuje třetí generaci modelu C3, který je navzdory svému lehce outdoorovému koncipován jako městské auto.

nová C 3

nová C 3

Nová C3 vyzařuje nezaměnitelný pocit pohody. Celková konstrukce vozu byla pečlivě koncipována s ohledem na co možná nejvyšší pohodlí řidiče i pasažérů. Od pohodlných sedadel, panoramatického střešní okna, které prosvětlí a opticky zvětší vůz, dostatek prostoru i množství odkládacích prostor až po veškeré ovládací prvky vozu přístupné ze sedmipalcové obrazovky a hands free starování bylo vše navrhováno tak, aby se v autě cítil cestující pohodlně jako v křesle před televizí. Nová C3 je praktická, prostorná a kompaktní, s délkou 3,99m jde o vůz, který se snadno zorientuje i v rušném městském provozu.

TOP