Classic cars Citroën‎

Chladící systém pro vozidlo Citroën Jumpy L2

Chladící jednotka CARRIER Neos 100

Pro montáž na vozidlo je nutné zajistit výkon alternátoru a kapacitu akumulátoru vozidla. Nejnižší doporučené hodnoty jsou:

Pro vozidlo s klimatizací kabiny:

  • Alternátor min. 130 A
  • Akumulátor min. 90 Ah

Jde o novou chladící jednotku s pohonem 12 V od alternátoru vozidla. (tzn. u motoru vozidla není kompresor chladící jednotky.) Jedná se o kompaktní monolitickou jednotku, která je umístěna ve střeše vozidla. Jednotka má diskrétní a tichou konstrukci, která zabezpečuje komfort řidiče.

Chladící jednotka není umístěna nad kabinou, ale přímo nad nákladovým prostorem. Do nákladového prostoru vozidla zasahuje plochý výparník, který zaručuje pouze minimální snížení nákladového prostoru cca. 233 mm. Vlastní hmotnost jednotky je 68 kg.

Izotermická vestavba – chladírenské provedení

Tento typ přestavby se používá převážně pro převoz chlazeného zboží, protože má vysoké teploizolační vlastnosti, které zajišťují i vyšší termickou stabilitu. Masivní izolační materiál z PUR pěny uzavírá a zpevňuje vrstva překližky, která je opláštěná laminátovým skinem – v bezespárovém provedení.

Vestavba je schválena pro nepřímý styk s potravinami. Vnitřní prostor je omyvatelný, nenasává vodu, všechny materiály mají hygienické atesty a termoizolace je schválena MD ČR. Vlastní hmotnost termoizolační vestavby je cca 220 kg (L2).

TOP